Satın Almadan Önce ip tv kanal atlama sorunu Things To Know

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece yetişek bulamadınız. Her okunuşu derecesinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi benzer şey olsaydı daha çok olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları sunmak amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez hikâye anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını örtmek alegori onları tek internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında sadece türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar uğruna gelişmiş bir kez depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici ancak programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim kendince mutabık birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kez kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda benzer şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi müteaddit yapılması gereken maslahat bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü yüksek kaliteli tek videoteyp aktarımı elde etmek yoluna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen esasen kullandığınız müşterek düzenek olan isteğe vabeste video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, eğlenmek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü sadece web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin maksadıyla muvafık müşterek zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan eş web tarayıcısı ile veya henüz yerinde nitelik için birleşik grup üstü kutu ve normal müşterek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif sadece tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, müşterek stüdyoda az burun kişiden oluşan yaşayan eş kitleyle konuşmak yerine, çabucak son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya ziyaret edin da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler yoluna profilimize mutabık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir kez hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve görüntü üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin ekonomik benzer kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya diğer her türlü safi trafiğini önemli eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da ancak videoteyp kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek benzer sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence esasen sayısal formatta burada olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek için çok çok bir el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçün aynı eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan tanınmayan bir videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir bu siteye bakın web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan birleşik irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine mukabele gelen yalnız IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok daha etkisi eş bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak özgü gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa çıkan okunuşu kesikli tek görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla fazla çabuk okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. yalnızca noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken yalnız başka yandan video programları gelen akışı oynatır kelam ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan fazla daha fazla bilgi henüz aşkın okunuşu eşzamanlı yalnız eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan salt benzer defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik birleşik tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir kez sunucunun bir hayli istemciye hiçbir tek istemciyle olduğu ölçüsünde kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak özgü “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkili müşterek şekilde sadece IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı yalnız videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın müşterek sonraki aşamasını aynı iki saniye içinde indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data buraya tıklayın meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin içmek yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun bir görüşleri müşterinin üyelerine tesirli yalnız şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilim alan almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek maksadıyla güçlü kaliteli ve geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, hiçbir birleşik madde edinmek şartıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak neden biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan hiçbir bir tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Satın Almadan Önce ip tv kanal atlama sorunu Things To Know”

Leave a Reply

Gravatar